Filmas–spektaklis „Odrodzeni duchem“ (liet. k. „Dvasiškai atgimę“) sukurtas pagal Julijaus Slovackio literatūrinį kūrinį, skirtas Abiejų Tautų Respublikos 1791 m. Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-osioms metinėms paminėti.
Tai nauja Vilniaus lenkų teatro „Studija“ spektaklio versija. Pirmą kartą šis scenos kūrinys buvo pastatytas 2009 m., kurį režisavo Lilija Keizik. Po dvylikos metų pertraukos vėl sugrįžta prie spektaklio, jį patobulinant bei pritaikant televizijai.

Filmuotos versijos režisieriai Jacek Janušyk ir Tomas Karazo, scenarijaus autorius ir režisierius Slavomir Gaudyn. Filmas vėl simboliškai apjungė dvi šalis bendrai kūrybai – jame vaidina Lietuvos ir Lenkijos aktoriai.

Pagrindiniai filmo kūrėjai – TVP Wilno televizija ir Vilniaus lenkų teatras „Studija“. Prodiuseriai – Miroslav Bieraza ir Edvard Keizik.

Filmo pastatymo pagrindinis partneris – Trakų istorijos muziejus, taip pat ekranizacijos įgyvendinimas pavyko bendradarbiaujant su Trakų nacionaliniu parku bei Trakų kultūros rūmais, dalyvaujant Trakų Karališkojo teatro aktoriams ir Rūdiškių kultūros centro kolektyvui „Laumėja“.

Pasak Trakų kultūros rūmų direktoriaus Edvardo Keizik, filmas-spektaklis pasakoja apie kunigaikščio Radvilos bei lenkų ir lietuvių didikų diskusijas bei istorinius įvykius prieš priimant Abiejų Tautų Respublikos konstituciją (1791). „Nors pagal autorių įvykiai vyksta Nesvyžiaus Radvilų rūmuose – Trakų Salos pilis yra tinkamiausia vieta šiai istorijai atkurti bei įamžinti. Labai džiaugiuosi, kad kuriant šią produkciją šalia režisierių iš Lenkijos dirba didelė kūrybinė komanda iš Lietuvos“, – sako E. Keizik.