Naujosios Vilnios kultūros centre įvyko antroji spektaklio „M. K. Čiurlionis. Trajektorijos“ premjera, kurią režisavo Lilia Kejzik ir Mariuszas Malecas. Tai buvo ypatingas įvykis – ne tik simbolinė Vilniaus lenkų teatro „Studija“ jubiliejinių metų pabaiga, bet ir Čiurlionio metų minėjimo Lietuvoje užbaigimas.

Spektaklį finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės. Jis buvo sutiktas su dideliu džiaugsmu ir susikaupusia refleksija – tai liudijo pilnutėlė Naujosios Vilnios kultūros centro salė. Gausiai susirinkusi publika dar kartą patvirtino, kad tikrasis teatras yra reikalingas ir giliai jaudinantis.

Tai buvo susitikimas, kupinas tylos, emocijų ir apmąstymų. Žiūrovai atidžiai sekė scenines trajektorijas, leisdami sau sustoti, įsiklausyti ir patirti teatrą jo gryniausia forma.

Užbaigdami šiuos ypatingus metus, Vilniaus lenkų teatras „Studija“ nuoširdžiai dėkoja savo ištikimai publikai – visiems, kurie jubiliejiniais ir ankstesniais metais buvo kartu, lankė spektaklius ir kūrė bendrą teatro bendruomenę.

Didžiuojamės ir džiaugiamės, kad tarp mūsų žiūrovų taip dažnai yra žmonių, mylinčių tikrą teatrą – teatrą, kylantį iš sielos – švarų bei gyvą, vaidinamą lenkų kalba.

Ačiū, kad esate su mumis.