Vilniaus lenkų teatras kviečia į spektaklio vaikams premjerą „Karalius Motiejukas Pirmasis“

2022.05.27 (lrt.lt)

Minint 80-ąsias žymaus lenkų rašytojo, gydytojo ir pedagogo Janušo Korčako mirties metines, vaikų gynimo proga, birželio 3 d. 12.00 ir 15.00 val. Vilniaus lenkų teatras „Studija“ kviečia į spektaklio vaikams premjerą „Karalius Motiejukas Pirmasis“ pagal J. Korčaką, rež. Lilija Kiejzik, rež.asistentai Oskaras Wygonowski, Alina Maštaler, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vaizdų dailininkas – Vilmas Narečionis, Choreografė – Jolanta Novicka.

Tai juokinga, išmintinga ir be galo graudi pasaka apie Mažąjį Motiejuką, našlaitį, paveldėjusį karaliaus sostą. Vaikas ant savo pečių laiko didžiulę naštą, yra atsakingas už šalies valdymą. Paskirtos pareigos neatitinka jo amžiaus. Ministrai juo manipuliuoja, o jis pats priima vaikiškus sprendimus.

Scenoje kartu su patyrusiais Vilniaus lenkų teatro „Studija“ aktoriais (Oskar Wygonowski) ir dainininkais išvysime ir vaikus. Be lietuvių ir lenkų vaikų spektaklyje savo gimtąja kalba vaidins jaunieji ukrainiečiai ir baltarusiai, kurie dalyvavo teatro edukaciniuose užsiėmimuose nuo pavasario. Daugeliui jaunųjų aktorių tai bus debiutas teatro scenoje, taip pat ir pagrindinių vaidmenų – Karaliaus Motiejuko Pirmojo ir Felicijaus (barono fon Raucho) – atlikėjams.

Vilniaus lenkų teatras „Studija“ tokiu būdu išreiškia palaikymą Ukrainai ir dalinasi scena su ukrainiečiais ir baltarusiais. Šio spektakliu bus baigtas trunkantis nuo Tarptautines teatro dienos Vilniaus lenku teatro „Studija“ spektaklių ciklas ir paminėta Tarptautinė vaikų gynimo diena su teatru.

Skaityti visą straipsnį: https://www.lrt.lt/naujienos/kultura/12/1704204/vilniaus-lenku-teatras-kviecia-i-spektaklio-vaikams-premjera-karalius-motiejukas-pirmasis